Německý prezident Panevropské Unie kritizuje prezidentského kandidáta FPÖ

Publikováno Říjen 16, 2016 by Doc. Dr. Rudolf Kučera in Aktuality

Ve střední Evropě se jasně rýsuje protievropská fronta s podporou Kremlu. Panevropané ji nesmí podceňovat a mělo by být jejich úkolem ji vždy a všude čelit. Pro nás české Panevropany je hlavním protivníkem prezident Miloš Zeman, který už zjevně přešel do služeb Vladimíra Putina, v Rakousku je to Norbert Hofer, o jehož přátelství se prezident Zeman uchází, i když mu Hofer jasně dal najevo, že vyhnání sudetských Němců po druhé světové válce považuje za zločin. 

Tiskové prohlášení: Německý prezident Panevropské Unie kritizuje prezidentského kandidáta FPÖ

Mnichov: Bernd Posselt, prezident německé Panevropy a dlouholetý bavorský poslanec Evropského parlamentu ostře zkritizoval postoj  prezidentského kandidáta rakouských Svobodných (FPÖ) Norberta Hofera na zasedání rakouské sekce Panevropské unie

„Zarytý antievropan Hofer“ ještě před nedávnem veřejně prohlásil, že by v současnosti nehlasoval pro vstup své země do evropského společenství. Ve své řeči ve Vídni minulý víkend nejen že nepravdivě obvinil média ze současné krize EU a nikoliv nacionalistické strany (jako je i FPÖ), ale také obhajoval bezprecedentní Putinovu propagandu vůči Ukrajině.

Posselt, jako dlouholetý člen mezinárodního prezídia Panevropského hnutí, poděkoval  předsedovi rakouské sekce Panevropy Karlu von Habsburkovi, který na zasedání vyjádřil  „jednoznačnou solidaritu našeho nejstaršího evropského hnutí založeného v roce 1922 s Ukrajinou, která je ohrožena ruským imperialismem.“

Panevropská Unie, jakožto antipopulistické a antinacionalistické hnutí založené na křesťanských hodnotách,  by měla v přední linii  mobilizovat lidi bez ohledu na hranice proti protivníkům jako je Hofer, i když občas vystupují jako neviňátka. Nesmíme takovým jako je Hofer & Co. dovolit, aby se se maskovali za objektivní evropské kritiky.

Žádný komentář k “Německý prezident Panevropské Unie kritizuje prezidentského kandidáta FPÖ”

Zanechat komentář